Tipy a triky

Michal Zapoměl radí: Jak na mytí vlasů?

Vlasy před mytím perfektně pročešeme (doporučuji Tangle Teezer). Poté spláchneme vlasy teplou vodou. Šampon naneseme na dlaň v množství lískového až vlašského ořechu a naneseme na vlasovou pokožku. 

Jemnými krouživými pohyby jej rozneseme a malou chvíli za stálého pohybu necháme působit. Opláchneme a naneseme opět stejné množství šamponu a tentokráte provedeme delší a  hlavní mytí, při kterém nám již šampon skvěle pění a my se můžeme věnovad důkladné masáži pokožky hlavy.

Tento proces trvá 2 až 5 minut podle důslednosti každého člověka. Následuje perfektní a dokonalé vymytí šamponu, který by rozhodně ani v minimálním množství neměl zůstat na naší kštici. Snažte se na tento proces odmytí zaměřit důsledně. Předejdete tak problémy s iritací pokožky, tvorbě lupů, rychlejšímu maštění a jiným nežádoucím efektům. Pokračujeme v nanesení kondocionéru, nebo masky, které zásadně nanášíme na středy až špičky vlasů a doporučím opět pročesat Tangle Teezerem. Necháme působit pár minut u kondicionéru a až 20 minut u masky. Opět skvěle opláchneme, ale tentokráte doporučím vodu vlažnou. Vlasy nádsledně zbalíme do ručníku a necháme vpít přebytečnou vodu. Nyní je čas nanést přípravek na foukání a pokračovat s následnou úpravou.

Michal Zapoměl radí: Jak na foukání vlasů?

Do umytých, ručníkem vysušených vlasů nanesem přípravek, který je vhodný k tepelné úpravě a zaručí nám přesně ty vlastnosti, které si od svých vlasů přejeme. Produkt na foukání dokonale rozemneme v rukou a rozneseme jej po celé délce vlasů kdy začínáme od zadní partie a končíme u přední. 

Prosušíme fénem do lehce vlhké formy (doporučím kondicionérový fén Bio Ionic, který nám zaručí maximální hydrataci a šetření vlasů). Vezmeme si kartáč a oddělujeme si postupně patra od zadní partie a jednotlivé prameny podle potřeby natáčíme, či vyrovnáváme. Pokud chceme lépe fixovat formu účesu tak poslední profouknutí provedeme zchlazeným vzduchem. Účes má pak delší trvanlivost a lépe drží. V předklonu naneseme lehce lak na vlasy, nebo finální přípravek a po té můžeme přejít na finální úpravu konkrétního účesu.

Michal Zapoměl radí: Jak na žehlení vlasů?

Vlasy žehlíme zásadně v dokonale suché a kartáčem vyfoukané formě (žehličky Bio Ionic jsou po mé letité zkušenosti tou nejlepší volbou). Před samotným úkonem hřívu ošetříme přípravkem pro tepelnou úpravu (doporučím  Caviar Perfect Iron Spray od Alterny) a následně oddělíme po tenkých patrech, kdy jednotlivý pramen pouze jednou přežehlíme, abychom předešli zbytečnému přesušování. 

Pomoci nám může, když si pramen pročesáváme hřebenem a hned za ním následuje žehlička. Volíme buď dokonalé rovné vyhlazení, nebo natočení, které nám nahrazuje kulmování. Vlasy na konec zafixujeme středně tužícím lakem, nebo naaplikujeme lesk či sérum. Výsledný účes bude ohromující nejen pro vás, ale i pro vaše okolí.